Archiwum Outdoor Po paśmie Panoramicznie Produkt uboczny Poligon Publikacje Riderz Kontakt
enduroriderz.pl - enduro mtb / polska
Wojtek / Żbiker / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: turystyka / enduro / freeride
Staż w mtb od: 1993r, w górach od: 1996 r.
Pierwszy rower mtb: HT - Montana / RST 371 (80mm)
Obecny rower: GIANT Reign 1.0, waga roweru: 14.2kg
2 rower: Cannondale Bad Boy - na szose, waga roweru: 9.5kg

Coś o sobie:

Swoją przygodę z rowerem zaczynałem ponad 20 lat temu od zielonego dwukołowca o nazwie Pinio :) Kilka lat później (80-90r.) jeździłem na tym co było dostępne (Wigry 3 i pół kolarka Rometa) by w końcu w okolicach 1993 roku kupić pierwszy prawdziwy rower górski - Montanę! Raz spróbowałem jazdy w terenie i tak mi już zostało. Prawie trzy sezony treningów w klubie Cracovia Construction pozwoliło mi pod szlifować formę do w miarę przyzwoitego poziomu, aż do dziś przetrawiłem kilkanaście (11) ram co wynikało z faktu ciągłego poszukiwaniamojego "złotego środka", którym okazało się być coś co producenci rowerów nazwali mianem ENDURO MTB. Innymi słowy połączenie plusów wynikających z jazdy w dół jak i do góry. Oczywiście coś co dla jednych staje się optimum dla innych będzie tylko dalszym szczeblem w drabinie swojej ewolucji, osobiście przekonałem się iż taka właśnie forma jazdy odpowiada mi najbardziej i w połączeniu z przemierzaniem górskich szlaków stała się ona moją życiową pasją - przez przypadek lub przez szczęście, co nie przeszkadza mi bawić się czasem w FRlub budować kondyszkena szosie.

Najlepsze akcje enduro:
Ania / Anabel / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: turystyka / all mountain
Staż w mtb od: 2005 r, w górach od: 2010 r.
Pierwszy rower mtb: HT - Montana
Obecny rower: KROSS Soli 3.0), waga roweru: 13.5kg

Najlepsze akcje enduro:

Moja przygoda z rowerem zaczęła się od małego różowego roweru którego marki nie pamiętam, bo umiejętene zakleiłam go naklejką w kwiatki (to poczucie estetyki...). Moim największym osiągnięciem na nim było malownicze złamanie obojczyka. Później przesiadłam się na Montanę na której śmiało mogę powiedzieć że zrobiłam kilka tysięcy km wraz z moją dzielnie towarzyszącą mi siostrą, (niestety albo stety po szosie), tak spędzałyśmy prawie każdy dzień wakacji. Po kilkuletniej przerwie dane mi było odkryć czym jest jazda w terenie... i bardzo mi się to spodobało, i choć nadal na większych zjazdach schodzę a na tych mniejszych modlę się o przetrwanie to z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Najlepsze akcje:
Zbyszek / Król Julian / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: xc / turystyka / enduro
Staż w mtb od: 1991 r, w górach od: 1992 r.
Pierwszy rower mtb: HT - Top Gun :)
Obecnie ujeżdżany bike: HT - Morati / RS Sid (100mm), waga roweru: 9.2kg

Coś o sobie:

Dwunastoletnie doświadczanie w sporcie wyczynowym (Railght, KS CracoviaConstruction) procentuje mi w życiu codziennym i osobistym, wyznaczanie i osiąganie celów jest moim motorem do działania. A tak w ogóle to jestem zajebisty :)

Najlepsze akcje enduro:
Janek / Johny Look / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: xc / turystyka / enduro
Staż w mtb od: 1992r, w górach od: 1998 r.
Pierwszy rower mtb: HT - Mielec
Obecnie ujeżdżany bike: Full - Giant XTC NRS / RS air (60mm) / Marzocchi MX Comp Air (105mm), waga roweru: ok. 13.5kgHT - Montana / RST 371 (80mm)

Coś o sobie:

Początki jak zawsze były trudne, pierwsze kroki w mtb stawiałem jako zawodnik Krakowskiej grupy kolarskiej CracowiaConstruction, kiedy to było? Sam już nie pamiętam - najważniejsze że czasy treningów w deszczu i błocie mam już za sobą a teraz jeżdżę tylko dla relaksu i przyjemności.

Najlepsze akcje enduro:
Mateusz / Młody / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: xc / all mountain
Staż w mtb od: 1998r, w górach od: od dziecka
Pierwszy rower mtb: HT - Mass Morgan Bike (kupiony na Tandecie)
Obecny rower: HT - Giant ATX Team / RS SID (80 mm), waga roweru: 10kg
2 rower: Giant OTR - na szose, waga roweru: 9.5kg

Najlepsze akcje enduro:

Pozytywnie zakręcony imprezowicz, który na rowerze czuje się lepiej niż w krakowskim klubie. Najlepiej bawi się przy muzyce świerszczy, szeleście ściółki leśnej, pisku fałbrejków i terkocie bębenka w crossmaksach. W wolnej chwili lubi wylegiwać się na rozpalonym słońcem piasku. Często włóczy się wieczorami w poszukiwaniu wczorajszego dnia. Bywa nieprzewidywalny, czasem trudno go wyczuć. Podjeżdża tam, gdzie inni mają już dość. Na zjazdach nie używa mózgu, ale poza utratą dolnej dwójki dobrze na tym wychodzi...

Najlepsze akcje:
Sebastian / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: turystyka / enduro / freeride
Staż w mtb od: 1995r, w górach od: 1995 r.
Pierwszy rower mtb: HT - Mongoose Treshold
Obecny rower: Norco Six Two / Fox DHX 3.0 Coil (167mm) / Marzocchi Bomber Z1 (130mm), waga roweru: 17.3kg

Coś o sobie:

Zaczęło się od jazdy w terenie... na szosówce po fortach w Bodzowie :) Szosówka mimo, że zacnej marki (Romet), nie wydoliła, dlatego w '95 przyszedł czas na pierwszego górala. Potem pierwsze trasy w Beskidzie Makowskim; Barnasiówka, Babica, Koskowa i już wtedy stało się jasne, że to jest TO (smaczek eksploracji, nerw na zjazdach, fizyczne uj...urąbanie ;). Po drodze udało się spotkać kilku fajnych ludzi, także MTB to nie tylko sama jazda! Nadal pozostaje sporo miejsc do wyhaczenia, może North Shore, może Hadramaut (Jemen), Ahaggar (Algieria) etc.

Najlepsze akcje enduro:
Oskar / Rambo / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: szosa / turystyka / all mountain / enduro
Staż w mtb od: 1998 r, w górach od: 2010 r.
Pierwszy rower mtb: Lech Kołaszewski (full), Pierwszy z prawdziwego zdarzenia: Hai Frame (DNM ST8RC + DNM USD150 [unikat!!!])
Obecny rower: KROSS Moon V2, waga roweru: 15kg

Coś o sobie:

Zaczynałem chyba jak każdy. Prosty rowerek do jazdy po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Interesując się mechaniką rowerową zmodyfikowałem starego Lecha do maszyny z Red Chili na pokładzie. Pierwsze starty w Bełchatowie w kategorii DH. Kochałem trochę poszaleć. Parę wypadków wykluczyło mnie skutecznie. Obecnie jestem raczej samotnikiem i jeżdżę kiedy chcę i w jakich warunkach chcę. Największe przegięcie to połamanie trzech żeber, szczęki i ręki. Lubię prędkość. Wojtek zaraził mnie enduro - ciekawa dyscyplina. Najmilsze chwile w enduro to zawsze zdobycie góry na tym potworze i delektowanie się otaczającą naturą. Ta cisza... te kolory... świat przez pryzmat enduro jest piękny!

Najlepsze akcje enduro:

  • ???Pete / Comando / napisz wiadomość / www
Preferowany styl jazdy: szosa / turystyka / all mountain / enduro
Staż w mtb od: ? r, w górach od: ? r.
Pierwszy rower mtb: ?
Obecny rower: Full - MARIN Rocki Springs (140mm), RS Pike (140mm), waga roweru: 14 kg

Coś o sobie:

Minuta ciszy po stracie przyjaciela, lub bardziej cała wieczność... 5 stycznia 2012, odszedł od nas Pete Bursnall, nasz przyjaciel i mentor, przegrał nierówną walkę z rakiem - to był 3 raz, miał zaledwie 45 lat... Chciałbym napisać coś więcej ale czuję teraz że wiem niewiele, dlatego przytoczę jedynie to co napisałem o Peterze po moim powrocie z Walii w 2010 roku:

"Pete Bursnall lat 43, pasjonat, wizjoner i człowiek orkiestra - ponad 20 lat przepracowane w Walijskich górskich służbach ratowniczych, przewodnik oraz instruktor wspinaczki wysokogórskiej, kolarstwa i kajakarstwa górskiego oraz latania na paralotni. Brytyjskich Marines uczył przetrwać w górach oraz przełamywać własne lęki, autor dwóch przewodników MTB po Walii (w trakcie pisania trzeciego), ogrodnik, pszczelarz, majsterklepka, mąż fantastycznej kobiety i ojciec dwojga zwariowanych dzieciaków - i to wszystko jeden człowiek! :)"

Najlepsze akcje enduro:ArchiwumOutdoorPo paśmie Panoramicznie Produkt uboczny Poligon RiderzKontakt
All web, foto & gfx Copyrights 2001-2017 by WZ