Nie było tego złego co by nam... - Necpalska Dolina / Jasenska Dolina / Wielka Fatra / Słowacja

05.09
2014
Kostany nad Turcom - Bela Dulice - Necpaly - Necpalska Dolina - Necpaly - Bela Dulice - Jasenska Dolina - Maziarky - Sklabinska Dolina - Skalabina - Turcianskie Jaseno - Bela Dulice - Kostany nad Turcom
61km / alt+ 1060m / 2700kcal Skala trudności: P1/P2+ Ślad GPS:

Wróć na stronę główną

Piątego dnia zmęczeni lub może bardziej zamuleni trzema dniami jazdy i podejść, postanawiamy zrobić dzień "chill outu". Wygląda na to że "chill out" to dla nas pojęcie względne, bo oznaczał dojazd do chaty pod Borysovem ze wsi Kostany nad Turcom najkrótszą możliwą drogą. W tym przypadku niebieskim szlakiem wiodącym Necpalską Doliną. Od samego początku jazda szła nam sprawnie i szybko, w rezultacie dostajemy się do rozgałęzienia szlaków żółtego i niebieskiego. Pech chciał iż przy ujściu żółtego szlaku zastajemy zaparkowany samochód Horskiej Służby - zonk nr.1 Lecimy dalej niebieskim, zdaje się po to by przed samym podejściem trafić na zonk nr.2 i drugi samochód, tym razem Straży Parkowej - fCuk że tak powiem.

Nie chcąc nadużywać SK gościnności zarządzamy odwrót i wycofujemy się do wsi zwanej Bela-Dulice. Niestety manewry pochłonęły więcej czasu niż zakładaliśmy, nie pozostało nam nic innego niż poszukać szczęścia w innym miejscu i na innym szlaku. Znów padło na żółty prowadzący do niebieskiego acz w Jasenskiej Dolinie. O ironio był to jeden z ładniejszych szlaków którymi jechaliśmy, o ironio ponieważ nie wznosił się wyżej niż 770mnpm a momentami oferował nam więcej niż szlaki wiodące blisko 1km wyżej. Jak by nie patrzeć pojeździliśmy nie błyo więc tego złego co by nam... ;)

Wróć na stronę główną

All www & foto copyrights 2004-2012 by WZ