KLAK - Mała Fatra Luczańska / Słowacja

29-30.07
2017
Vricko - Bak - Sedlo pod Skalou - Klak (1352m) - Klak (1352m) - Sedlo pod Kloakom - Ostra Skala (1220m) - Vricanske Sedlo - Vricanske Sedlo - Bak - Vricko
Dystans: 11km / Przew.: +825m / Czas: ?h / Vmax: ?km/h / Kalorie: ?kcal Skala trudności: P1/P4 Ślad GPS:
-


Wróć na stronę główną


Deszczowa niedziela, takie też się przydają każdy przecież potrzebuje odpocząć, zwłaszcza wtedy kiedy od blisko miesiąca praktycznie nie schodzi z roweru. Tak, deszczowy dzień to dobry moment na nadrabianie zaległości a że jest ich sporo trzeba to jakoś ogarnąć, poukładać, zatem od początku... Albo od końca. Kolejny wyjazd w góry o tej porze roku (przy sprzyjających prognozach) to kolejna okazja do wyjścia na pole - noo wiadomo, Krakówek tak się tu mawia. "Na pole" znacznie odleglejsze niż to, które na co dzień nazywam lokalnym podwórkiem, odleglejsze o blisko 290km.

Słowacja, 1352m Klak, ostatni wybitny szczyt Małej Fatry Luczańskiej. Miejscówka w zasadzie idealna do górskiego wszystkiego - jazdy, chodzenia, wspinania do spania również. Szkoda tylko że wie o tym pół Słowacji, część Czechów i grupa Madziarów, we troje reprezentowaliśmy Polskę. Suma reprezentacji grupy Wyszehradzkiej na szczycie, około 50-60osób. Noc przyjemna, choć wietrzna, temp 10-11*C, o świcie 360*panorama na góry. Dwie godziny później po dospaniu szybkie śniadanie, smaczna kawa, chwila kontemplacji i strzała w dół.

Jakiś morał? Morału brak. Każdy zaczerpnie z tego, to czego w górach szuka albo i nie, tak czy inaczej dobrej jazdy i udanych biwaków.

Wróć na stronę główną


All web, foto & gfx Copyrights 2001-2018 by WZ