Soboty trochę... - Obidowa / Solisko / Rozdziele / Gorce

14.01
2017
Obidowiec / Jędrasówka - Średni Wierch (1122m) - Solisko (1181m) - Rozdziele (1198m) - Solisko (1181m) - Średni Wierch (1122m) - Obidowa / Przygnatówka
Dystans: 16,9km / Przew.: 520m / Czas: 5h41min / Vmax: 40km/h / Kalorie: 2200kcal Skala trudności: P1/P2+ Ślad GPS:
-

Wróć na stronę główną


Jak wielką loterią bywa planowanie zimowej trasy dla górskiego wyjazdu przekonaliśmy się w minioną sobotę - nie pierwszy i nie ostatni raz. Na tydzień przed wyjazdem prognozy wskazywały słoneczny dzień z ujemną temperaturą, czyli pogodę idealną. Tak wiem, poleganie na prognozach pogody na tydzień do przodu jest jak wróżenie tejże z fusów po kawie.

Sprawdzam więc kolejnego dnia i kolejnego i tak aż do piątku. W piątek wieczorem kolejna weryfikacja, prognozy niby OK ale to co widzę jednoznacznie uświadamia że na wielki błękit nie ma co liczyć. Trudno nie ma tego złego, pomimo braku słońca wszystko wskazuje na całkiem dobre warunki, mocno ubity śnieg oraz względny delikatny opad (2-3cm) nowego.

Sobota rano, wieś Obidowa, przez noc dosypało 12-15cm puchu, niby niewiele jednak droga, która zwyczajowo utwardzana jest ratrakiem, tym razem utwardzona nie była. 3h pieszej wędrówki od startu lądujemy na szczycie Rozdziele, 0,5h przed schroniskiem na Turbaczu. Niby niewiele ale do końca dnia pozostały 2h. Decyzja o powrocie zapada szybko i w momencie, w którym spotykamy wracających ze schronu FatBike Polska wraz z ekipą. To miłe spotkanie uświadomiło nam że kiedy my maszerowaliśmy w górę, grubaski bez żadnych problemów się pod nią toczyły - choć warunki wskazywały na zupełnie inny stan rzeczy.

Zjeżdżamy kilkanaście minut za FBP, po drodze jedno podejście na Solisko, później jest już tylko w dół - szybko, momentami bardzo. W Obidowej meldujemy się równo o zachodzie słońca, udany dzień ale następnym razem w góry pojedziemy na fatach ;)

Wróć na stronę główną


All web, foto & gfx Copyrights 2001-2017 by WZ