Z Jury w góry - Jura Krakowsko-Częstochowska / Beskid Mały / Leskowiec / Beskid Makowski / Jaroszowicka Góra

19-20.06
2016
Trzebinia PKP - Puszcza Dulowska - Nieporaz - Regulice - Alwernia - Mirów - Winnica (314m) - Podłęże / Przeprawa promowa na Wiśle - Spytkowice - Bachowice - Iwanowice - Wadowice - Gorzeń Górny - Chobot - Skalnica (412m) - Główniak (550m) - Kamień (678m) - Królewizna (817m) - Groń JP2 (890m) - Leskowiec (918m) - Groń JP2 (890m) - Królewizna (817m) - Skalnica (412m) - Chobot - Gorzeń Górny - Jaroszowice - Jaroszowicka Góra (541m) - Łękawica - Bugaj - Kalwaria Zebrzydowska - Brody - Zarzyce Małe - Wola Radziszowska - Radziszów - Skawina - Tyniec - Stępnica (266m) - Kraków Bielany - Kraków
Dystans: 145,5km / Przew.: 2700m / Czas: 20h / Vmax: 48,5km/h / Kalorie: 6200 Skala trudności: P1/P2+ Ślad GPS:
-

Wróć na stronę główną


Pomysł tego wyjazdu pojawił się już ładnych kilka lat temu, idea była dość prosta i pewnie dlatego traktowana była po macoszemu. Bo przelot "z Jury w góry", choć brzmi atrakcyjnie byłby bardziej turystyczną tułaczką z jednego mezoregionu w drugi. Ciągle brakowało czasu, ciągle pojawiały się ciekawsze akcje, aż tu nagle - WTEM! Pojawiło się okienko kalendarzowe :) Pogoda zgrała się z czasem i przestrzenią i tak w minioną sobotę ruszyliśmy z Trzebini na Leskowiec - z Jury w góry. Czemu akurat tam? Cóż, głównie po to przespać się pod gołym niebem i zobaczyć wschód słońca.

Jak nam to wyszło? Ano całkiem fajnie - dwa dni, jedna noc, 2,7km w górę, 145,5km w nogach + cała masa zdjęć. Na tak krótką i ciepłą noc wystarczyły nam karimaty i śpiwory, w takiej sytuacji nocleg można zaplanować praktycznie wszędzie w drodze do celu lub w trakcie powrotu do bazy. Podobnie z jedzeniem, dysponując maszynką do gotowania oraz gotowym obiadem w formie liofilizowanej pozostaje zadać sobie pytanie - gdzie śpimy? Tu czy tam? A może na tamtej górze? No problem!

W tak upalny dzień jedynym problemem wieczorem jest zorganizowanie zimnego piwka ;) jednak wsi w PL od groma, podobnie Żabek czynnych do 22-23, karimata potrafi udawać lodówkę turystyczną, w tej sytuacji pozostaje wleźć na szczyt, umościć się wygodnie i czekać na świt i wschód :)

Wróć na stronę główną

All www & foto copyrights 2004-2016 by WZ