Powrót do przeszłości - Zalesie / Polana Stumorgowa / Kutrzyca / Jasień / Mogielica / Beskid Wyspowy

21.05
2016
Zalesie / Zapowiednia - Bukowy Wierch (950m) - Mogielica (1171m) - Polana Stumorgowa - Mąły Krzystonów (984m) - Krzystnów (1012m) - Kutrzyca (1051m) - Jasień (1052m) - Miziówka (969m) - Przeł. Przysłopek - Myszyca (877m) - Przeł, Przysłop (750m) - Przełom Kamienicy Gorczańskiej - Bukówka / Koszarki - Zapowiednia / Zalesie
Dystans: 29km / Przew.: 1140m / Czas: 7h30min / Vmax: 50km/h / Kalorie: 2770kcal Skala trudności: P1/P2+- Ślad GPS:
-

22.05
2016
Zalesie / Zapowiednia - Bukowy Wierch (950m) - Mogielica (1171m) - Przeł. E. Rydza Śmigłego (700m) - Słopnice Królewskie - Słopnice Górne - Przeł Słopnicka (766m) - Zapowiednia / Zalesie
Dystans: 25,5km / Przew.: 960m / Czas: 5h10min / Vmax: 53km/h / Kalorie: 2150kcal Skala trudności: P1/P3- Ślad GPS:
-

Wróć na stronę główną


Nie ma lepszej pobudki niż ta górska z kubkiem świeżo zaparzonej kawy w dłoni i z widokiem na Tatry z werandy leżącej ponad 850mnpm. Boszz... Jak ja lubię się tak katować! W sensie porannego wstawania ;) Tak właśnie przywitaliśmy początek zeszłotygodniowego weekendu spędzonego na Zalesiu w Beskidzie Wyspowym. Tak też zaczęła się "nasza" sobota, pozostawało mi tylko wyprowadzić 40kg Faziego na spacer, obudzić ekipę, zrobić im śniadanie, zaczekać aż zjedzą no i do spóły z Russellem Crowe ;) skosić jeszcze trawnik pod domem.

Wczesnym popołudniem startujemy w teren - Russ... Roger, Ania i ja. Planowana na ten dzień trasa to kolejny klasyk klasyków, zielono-żółta linia prowadząca przez Mogielicę, Jasień i Przełęcz Przysłop. Ruszając w drogę, nie spodziewałem się iż tego dnia na szczycie Mogielicy spotkamy dwie pozytywne ekipy z Krakowa dla, których serdeczne pozdro :) Nie byłem również pewien jakości szlaków, odwiedzonych ostatni raz bodaj 6lat temu, istny powrót do przeszłości. Na szczęście zarówno zielony jak i żółty trzymają się dobrze choć dzięki poszerzaniu leśnych duktów straciły miejscami na urodzie. Na szczęście tylko miejscami, bo w większości to nadal dobre ścieżki innymi przelot odcinka Zalesie - Mogielica - Przysłop, był bardzo udany. Powrót do domu drogami stokowymi znajdującymi się pod Mogielicą, całkiem ich tam sporo (widać na mapach Compassu i Sygnatury) dzięki czemu do domu wracamy szybko i sprawnie.








































Niedziela wita podobną do sobotniej pogodą, w góry ruszamy równie późno ;) i w pomniejszonym składzie, podobnie do soboty przelatujemy przez Mogiłę ale zjeżdżamy z niej zielonym szlakiem na przełęcz E. Rydza Śmigłego. Z tej ścieżki wiele już nie zostało, rozp.. ruta na większości odcinka. Żal i smutek ale do domu wrócić trzeba, wracamy więc przez przełęcz Słopnicką dobijając do bazy z wynikiem 25,5km, o ironio Roger z Fazim wracają z biegu wokół Mogielicy z wynikiem 24km - to była naprawdę leniwa niedziela ;)
















Wróć na stronę główną

All www & foto copyrights 2004-2016 by WZ