sOlaris - Podhale / Pogórze Gliczarowskie / Magura Spiska / Kotlina Nowotarska / Gorce

24.10
2015
Zakopane - Gubałówka (1120m) - Furmanów (1022m) - Wierch Grapa (973m) - Suche - Poronin - Glizarów Górny - Leśnica - Gronków - Ostrowsko - Łopuszna -
Dystans: 70km / Przew.: 1620m / Czas: 8h43m / Vmax: 48,5km/h / Kalorie: 3100 Skala trudności: P1/P2+ Ślad GPS:

Wróć na stronę główną


Według niektórych Jesień to najpiękniejsza pora roku i trudno się z tym nie zgodzić acz jeśli tylko jest ciepła. Jednak kiedy trafia się ta zimna, przeważnie deszczowa i szaro bura wtedy zbuntowany organizm woli pozostać w strefie komfortu i nie wyściubiać nosa z bazy. Tym jednak razem prognozy sugerowały zarówno słoneczną jak i ciepłą (w miarę) czyli najpiękniejsza z najpiękniejszych. Przynajmniej w sobotę ;) bo niedziela... Ehhh, fajna była, zacznijmy jednak od minionej soboty.

Powrót z imprezy firmowej w Zakopanem do domu przy tak ciepłym acz krótkim dniu wydawał się z jednej strony kuszący z drugiej odległy jak senne marzenie, decyduję się więc na przelot do... Rabki :) Całe 70km skąpanych w słońcu, cisza, spokój i wyraźny cel na horyzoncie zdarzeń - Turbacz. Choć taki a nie inny plan wymusił stan szlaków w pasmach Gubałowskim oraz Gliczarowskim, zresztą niebieski szlak prowadzący na Turbacz w Gorcach, nie był w lepszym stanie. Jednak cóż lepszego można było robić w tak słoneczny dzień? Pytam retorycznie bo wiadomo że gusta bywają różne ;)

Wróć na stronę główną

All www & foto copyrights 2004-2012 by WZ