Rychlebskie ścieżki - Černa Voda / Góry Rychlebskie / Czechy

31.05
2015
1xSuper Flow - 1xMramorowy - 1xTajemny
Dystans: 36,7km / Przew.: 1465m / Czas: 7:11h / Vmax: 36km/h / Kalorie: 2600 Skala trudności: P1/P3- Ślad GPS:
-

Wróć na stronę główną


Od jakiegoś czasu, na polskiej scenie MTB krąży pewien żart, mianowicie: - Która z Czeskich miejscówek MTB jest najbardziej Polska? No właśnie :) Żarty żartami ale przynajmniej połowa (jak nie 3/4) z mijających nas tego dnia osób to Polacy. Z jednej strony to zabawne a z drugiej tragiczne bo obrazuje patologiczną sytuację, w której Polacy by dobrze pojeździć w dobrym bike parku musimy jechać do Czech. Może z Wrocławia nie jest to jakiś ULTRA dystans ale z Krakowa to już 240km, z Tarnowa 320km a z Warszawy to już chyba równy pierdyliard.

Fakt faktem od połowy 2015 roku trochę się u nas pozmieniało, pojawiły się prawdziwe PL Rychleby w postaci EnduroTrails w Bielsku-Białej, podobnie z singlami na Srebrnej Górze. Są również rewelacyjne Boxery, Krystyna oraz Single na Butorowym Wierchu acz (choć świetne) to amatorskie trasy bez zaplecza finansowego i odpowiedniej infrastruktury. Tym niemniej w temacie budowy tras rowerowych w naszym kraju dzieje się coraz więcej i coraz lepiej. Alternatyw wyjazdowych w 2016 roku będzie w kraju co najmniej kilka, ten trend bardzo cieszy i miejmy nadzieje utrzyma się przez długie lata.

Tymczasem, Rychleby pozostają "lokalną" kolebką dla wszelkiej maści łowców adrenaliny a tym samym przyjemności z górskiej jazdy - również dla nas. Trasy takie jak SuperFlow, Tajrmny, Mramorowy, Wles to kwintesencja potrzeb kolarza górskiego. Kwintesencja o bardzo różnicowanym poziomie trudności, co oznacza iż oprócz dobrej zabawy można tam równie dobrze potrenować, zarówno wytrzymałość na podjazdach i długich zjazdach jak technikę na hopach, skalnym podłożu i w ciasnych zakrętach. Po wyczerpującym dniu jazdy okoliczna infrastruktura oferuje krzepiącą strawę, smaczne Czeskie piwo oraz komfortowy i bezpieczny nocleg. Innymi słowy, bez względu czego szukasz jako kolarz górski, znajdziesz to właśnie tam - tylko nie zapomnij uiścić opłaty (50kC) za możliwość jazdy po tak znakomitych ścieżkach, które wbrew pozorom wymagają co rocznej rewitalizacji. Możesz to zrobić w BikeCenter obok głównego parkingu w Czarnej Wodzie.

Wróć na stronę główną

All www & foto copyrights 2004-2012 by WZ