Z kamerą wśród szlaków cz.1 - Marcin Motyka / Romet TOOL 27.5 / Bike Park Pohorie Maribor / Słowenia

13.03
2015
Bike Park Pohorje
Dystans: -/ Przew.: - / Czas: - / Vmax: - / Kalorie: - Skala trudności: - Ślad GPS:

Wróć na stronę główną


W połowie marca trafiłem ciekawą robotę, mienowicie zostałem oddelegowany do pomocy przy produkcji reklamy roweru Romet TOOL 27.5, dosiadanego przez firmowego ridera "MTB Team Romet" Marcina Motykę. Nagraniami oraz montażem zajmowali się Michał Wilk oraz Grzesiek Gross, a co robiłem tam ja? Moim zadaniem było pokazać chłopakom kilka ciekawych Chorwackich szlaków oraz opisać całą akcję na łamach Magazynu Rowerowego - w to mi graj!

Zaczynamy od wyjazdu do Słowenii i Bike Parku Pohorie w Mariborze, na którego trasach odbywają się między innymi eliminacje do pucharu mistrzostw świata w DH. Po przyjeździe na parking bike parku, nasze pierwsze kroki kierujemy do kas kolejki gondolowej. Krótka rozmowa z obsługą demoluje nasz plan, dostajemy jednoznaczną informację iż nie możemy skorzystać z wyciągu oraz z tras bike parku. Dlaczego? Bo wciąż trwa zima a po stoku jeżdżą narciarz... So what!? Łatwo nie będzie ale jakoś damy radę, idziemy do szczytu z buta, długo i z mozołem bo taszczymy masę sprzętu oraz rowery.

Kiedy docieramy na wysokość około 1000m, śnieg zalega wszędzie a wokół nas śmigają lekko zaskoczeni narciarze, Bike Park jest ale go nie ma, schował się pod śniegiem. Wyżej nie ma sensu iść. No i co zrobisz jak nic nie zrobisz? Na poczekaniu chłopaki montują plan awaryjny nagrywając materiał w miejscach, w których trasa gdzieniegdzie wystaje z pod śniegu. Jest kilka takich jednak im niżej tym lepiej, śnieg zostaje tylko na stoku a trasy zjazdowe skręcają w las. Tam Marcin ma znacznie większe pole do popisu a trzeba przyznać że popisuje się chłop zawodowo, bo i zawodowo jeździ. Po blisko 5h popisów jazdy po bandzie, skakania oraz latania, zwozimy cały sprzęt na parking, pakujemy do samochodu i ruszamy do cieplejszej Chorwacji.

Wróć na stronę główną

All www & foto copyrights 2004-2012 by WZ